„Technologia druku bezrastrowego pozwala na uzyskanie wydruków, w których plamka jest praktycznie niezauważalna gołym okiem. Wysokiej jakości materiały eksploatacyjne (podłoża oraz atramenty) zapewniają zarówno znacznie wierniejsze odwzorowanie kolorów jak i trwałość uzyskanych efektów. Profesjonalne wydruki typu Giclee mogą być nawet ponad 100 lat eksponowane wewnątrz pomieszczeń bez widocznej zmiany koloru.”
Wydruki Giclee są to najwyższej jakości reprodukcje dzieł sztuki, których wygląd, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów i urządzeń drukujących, jest prawie nieodróżnialny od oryginału. Obecnie w Zachodniej Europie i USA jest to, wśród artystów, coraz bardziej popularny sposób prezentowania i sprzedawania prac. Wydruki wielkoformatowe w tej technice wykonywane są w limitowanych nakładach, a następnie własnoręcznie sygnowane przez artystę.
Najważniejszymi cechami, które odróżniają wydurki typu Giclee od klasycznych, dostępnych w supermarketach, reprodukcji są technologia druku oraz zastosowane podłoża. Technologia druku bezrastrowego pozwala na uzyskanie wydruków, w których plamka jest praktycznie niezauważalna gołym okiem. Wysokiej jakości materiały eksploatacyjne (podłoża oraz atramenty) zapewniają zarówno znacznie wierniejsze odwzorowanie kolorów jak i trwałość uzyskanych efektów. Profesjonalne wydruki typu Giclee mogą być nawet ponad 100 lat eksponowane wewnątrz pomieszczeń bez widocznej zmiany koloru.
Adrian Purgał - grafik, projektant wzornictwa. Z racji wykonywanego zawodu i nierozłącznemu obcowaniu z komputerem przeniósł swą twórczość plastyczną na matrycę cyfrową i od ponad dziesięciu lat tworzy używając niemal wyłącznie narzędzi grafiki komputerowej. Okres ten przyniósł niezliczone realizacje graficzne i artystyczne zarówno w formach użytkowych jak loga, ilustracje, projekty komercyjne, a także wspomniane okładki, plakaty, w tym także filmowe, jak również artystycznych jak dziesiątki, a nawet setki grafik, z których wybrane doczekały się kilku autorskich wystaw. Jako artysta zadebiutował na "First Exhibition of Polish Design GBPower New Life" w Londynie w 2015 roku i autorskiej wystawie, w styczniu 2016 roku, w POSK Gallery w Londynie.
"W swych grafikach, które są jednocześnie dopełnieniem twórczości muzycznej, poezji i tekstów piosenek, przede wszystkim zajmuję się “człowiekiem”. Fascynacja odkrywania przez nas codzienności i przenoszenia się w inny wymiar, czasem wręcz mistyczny i boski, pozwala odnaleźć się niemal w każdym moim obrazie. Niestrudzenie w obrazowaniu ludzkich słabości, lęków, momentami wręcz depresyjnych wizji, jest swego rodzaju pamiętnikiem mojego artystycznego życia, przez co moja sztuka staje się mocno intymna, a widz może dzięki niej zajrzeć do świata urzeczywistnionych myśli. Grafiki które tworzę są dla mnie swoistą terapią, ale myślę że także dla odbiorcy mojej sztuki, którą staram się personifikować nasze słabości i pragnienia zamykając je w obraz."
Cena nie obejmuje oprawy.